Wywiad Kuczer

Pomysłodawca „Shiva Space Technology” oraz „Goa Beach Open Air” o szczegółach ze swojego życia.
Dharma Festival 2018 DJs

Jaka pogoda panuje dzisiaj w duszy Kuczera?

– Pozytywna. Nie ma czasu na nudę i negatywne przemyślenia. Trzeba rąbać!

Shiva Space Technology, to tytuł dobrej kultowej składanki Goa trance sławnego Techno Party. Skąd wzięło się Twoje zamiłowanie do Goa?

– Nazwa naszej ekipy ma korzenie właśnie z tej składanki. Mam do niej sentyment. Sporo ją katowałem swego czasu. Moje zamiłowanie do Goa wzięło się od tego, że Psytrance to za mało 😉 Jeżeli chodzi o początki mojego zamiłowania do  tej muzyki, to mając 16 lat brat zabrał mnie na pierwszy w Polsce Open Air Moondalla, i od razu zakochałem się w tym klimacie. Wtedy grali fajne stare Psytrance`y, dopiero później odkryłem Goa, i wiedziałem, że to jest to

Jakie technologie stosujesz miksując na żywo, a co sprawdza się w warunkach studyjnych/domowych?

– Zarówno na żywo jak i w warunkach studyjnych i domowych korzystam z Vinyli, oraz z Digital Vinyl Systemu. Nie ma nic lepszego jak granie z gramofonów 😉 DVS to jest przyszłość DJ’ingu, polecam każdemu. Przejrzystość tracków, feeling jak na vinylu, i możliwość zagrania wszystkiego nie tracąc przy tym satysfakcji z grania.

Kuczer - Jebno 2012

Kuczer – Jebno 2012

Jak przygotowujesz się do występu i na co zwracasz szczególną uwagę?

– Każdy występ traktuję bardzo poważnie. Nie ważne czy jest to nielegal w lesie dla 20 osób, czy granie w klubie dla 2000 osób. Zawsze set mam wcześniej przygotowany, i przegrany w domu. Granie Goa transów mnie tego nauczyło, bo czasami jest tak, że wydaje nam się, że dwa tracki ze sobą idealnie się zgrają – i jest tak, bo dźwiękami pasują, ale jednak bassline jest zupełnie z innej bajki –  i słychać to na żywo.

Przed paroma laty grając w centralnej Polsce, zauważyłem, że wbrew złym nawykom innych miksujących, prezentując swoje miksy, dobierasz głośność, z której słynie Goa party i przy której można się bawić, rozmawiać i nie tracić słuchu. „Nie głośne granie” jest na scenie bardzo trudne. Masz jakieś triki, które Tobie osobiście ułatwiają to zadanie?

– Przede wszystkim jak zaczynam seta, to wychodzę na środek sali, i sprawdzam brzmienie oraz głośność. Stojąc za deckami nie słyszysz tego co ludzie na parkiecie. Poza tym gram z innych nośników niż wszyscy, więc zawsze jest trochę różnicy w głośności i brzmieniu.

Kolejna sprawa to granie bez przesteru – sporo osób ma to gdzieś, i jedzie na czerwonym tak, że przester nie znika z mixera. To kłuje w uszy ludzi, a i tak nic nie daje, bo limiter ci blokuje sygnał wyjściowy.

Jeśli nie czarne płyty, to co wypełnia Twój wolny czas i przestrzeń wokół Ciebie?

– Graffiti wciągnęło mnie tak, jak innych narkotyki … graffiti-ponad-prawem.tumblr.com

Kuczer interview

Z taką wiedzą, podejrzewam Ciebie o dalsze aktywności związane z muzyką. Co poza Djstwem robisz?

– Organizuję również imprezy spod znaku Shiva Space Technology. Najbliższe eventy to:

20.04.2018 – Gdańsk, Protokultura
12.05.2018 – Gdańsk, Wydział Remontowy
27.07.2018 oraz 01.09.2018 – Goa Beach Open Air w okolicach Gdańska.

W czym odnajdujesz inspirację do dalszych działań, w czasach wypalenia się, nie tylko muzyką?

– Stara muzyka nie rdzewieje, i zawsze była dla mnie największą inspiracją. Chociaż rzucałem granie już setki razy, ale zawsze do tego wracam. Złego diabli nie biorą.

Dokąd zmierza rozwój muzyki elektronicznej, zwłaszcza psychodelicznego transu?

– Niestety idzie to w złą stronę. Coraz prostsze wałki, i coraz mniej psychodeli w tym. Niestety nie mamy na to wpływu. Fajnie jest po secie usłyszeć od małolatów „Ale super set! Co to za rodzaj transu?” I dzięki temu młodzież może poznać muzykę z lat 94-97.

Jeśli chciałbyś nauczyć młodszego brata obycia się z muzyką, od czego byś zaczął?

– Od Metallici. Sam tak zacząłem.

Dziękuję za wywiad i poświęcony czas.

– Dziękuję. Pozdrawiam: Biance  – dziękuję za wszystko <3 Całą ekipę Shiva Space Technology – bez was Goa Beach by nie powstało! Całą ekipę K23 a głównie Ciućka, i Locziego – szacunek! Majstra – Dzięki za Proto! To bardzo ważne miejsce w Scenie.

Kuczer – Dharma Festival 2018 – Promo Set – Goa trance

Wydarzenie Fan page Instagram